Popis projektu

Podstatou každého úspěšného YouTube kanálu je pravidelnost, a nikoliv nahrávání náhodných videí. Proto pro YouTube kanál ŠKODA Česká republika vznikla strategie založená zejména na seriálech. Vybrali jsme dva moderátory, kteří provází většinu seriálů a samozřejmě nesmí chybět ani hostující influenceři.
V rámci výzkumu jsme studovali spoustu populárních formátů, které cílová skupina na YouTube ráda sleduje. Ale v potaz jsme vzali i podněty uživatelů, které jsme nasbírali z ostatních sociálních sítí. Nakonec tak vznikly čtyři seriály postavené okolo vozů Škoda (viz níže).

Před tím, než jsme YouTube kanál získali do našich rukou, tak kanál měl v průměru 160 odběratelů za měsíc a jejich počet rostl spíše skokově (díky jednorázových marketingových kampaní). Nyní získává YouTube kanál přes 1 500 odběratelů měsíčně.
Není tak divu, že YouTube kanál Škoda Auto Česká republika sbírá ocenění za Nejlepší profil na sociálních sítích v rámci soutěže Zlatý středník nebo Fénix content marketing, ale videa z kanálu také vedou v žebříčku YouTube Ads Leaderboard pro Českou republiku.

Projekt

Návrh obsahu pro YouTube kanál

Klient

ŠKODA AUTO Česká republika

Moje role

Research a výmýšlení konceptů na jednotlivé seriály

ŠKODA Experiment

Tento populární seriál prověřuje vozy ŠKODA Auto v netradičních podmínkách.

ŠKODA Nezeptat se

Další způsob, který nám umožňuje (vedle FB a Twitteru) odpovídat na dotazy fanoušků hravou formou.

ŠKODA Není doma

Hvězdami seriálu ŠKODA Není doma jsou blogerky Czech Vibes, které zvou diváky na výlety po naší zemi.

Osobnosti ŠKODA AUTO

Jedinečné místo, kde fanoušci uvidí novinky o vozech ŠKODA AUTO dřív než kdokoliv jiný.