Přehled

Doba je nakloněná datům a zejména mladí stále víc využívají internet v mobilu. Aby mohli vždy nerušeně surfovat, vytvořili jsme web a mobilní aplikaci pro originální Datomat. Online prostor, kde může každý uživatel do 27 let získat velké množství mobilních dat díky plnění různých úloh a aktivit. Uživatel se jednoduše přihlásí a po dohrání úvodní hry získává svá první data, pak už si může vybírat z dalších aktivit, do kterých se zapojí.

Datomat motivuje uživatele i k většímu pohybu. Data se ukrývají po celé České republice, nebo je mohou získat na běžeckých závodech. Přehled všech datových bran je k dispozici v mobilní aplikaci. Do Datomatu se zaregistrovalo více jak 100 000 uživatelů. Zákazníci O2 získali od operátora prostřednictvím platformy Datomat už přes 250 TB dat.

Projekt

Platforma pro mladé

Klient

O2

Moje role

Idea, strategie, UX Design, kreativa

Nejkomplexnější projekt,

na kterém jsem měl tu čest

pracovat se skvělým týmem.

Když nás společnost O2 oslovila, abychom jim pomohli vytvořit platformu pro mladé lidi, která by je přinutila být aktivnější a neseděli jen doma u počítače, tak to byla pro nás výzva. Znamenalo to, vytvořit od základů celou platformu, herní mechaniky, systém hodnocení. K tomu navrhnout hravý design a kreativu. Jelikož hlavní odměnou byla data, tak jsme přišli se zapamatovatelným názvem DATOMAT. Velkou výzvou pro mě byl UX design, protože jsem s tím neměl předchozí zkušenosti. Nicméně se podařilo a návštěvníci se na webu datomat.cz setkají s přívětivým uživatelským rozhraní. Následovala analýza dat a počítání, kolik kde může uživatel získat dat. A nakonec nesměla chybět ani kampaň, která pomohla zvýšit povědomí o této platformě pro mladé. Přes 100 000 registrovaných uživatelů a 250 TB rozdaných dat nás jen utvrdilo, že jsme odvedli skvělou práci.