Shrnutí

Na začátku roku 2016 jsem nastoupil do agentury ZARAGUZA, kde jsem měl příležitost učit se od jednoho nejkreativnějších lidí v Čechách a na Slovensku. Od Michala Pastiera jsem dostal za úkol vymyslet unikátní charakter pro šišlajícího psa. Nakonec se zrodila postavička roztomilého nezbedníka, kterého diváci přistihnou při vyvádění. V kampani byl použit jednoduchý humor a snadno čitelný charakter, díky kterému jsme ji přiblížili našemu regionu a cílovce. 

Vzhledem k cílům kampaně bylo potřebné, aby značka byla přímo zakomponována do děje. Vytvořili jsme hlášku „Dáš si Fofolu?“, kterou psík používá na odvrácení pozornosti od bizardních situací. Vznikla tak velmi efektivní produktová kampaň, postavená na seriálovém příběhu, který se rozvíjel v krátkých videích a printech.

Projekt

Tvorba charakteru psa

Klient

Kofola

Moje role

Copywriting, ideamaking

Fun fact:

Zadání na vymyšlení charakteru jsem dostal v pátek a s nápady jsem musel přijít v pondělí. Jelikož Michal Pastier je velmi přísný, co se týče nápadů, tak jsem přes víkend napsal 50 charakterů. V pondělí jsem mu představil 20 z nich a 30 jsem si schoval do zásoby, kdyby mi náhodou řekl, ať vymyslím ještě další varianty. To se nakonec nestalo, protože si Mišo nakonec vybral z prvních dvaceti návrhů.